Przejdź do treści

Folia Grzewcza: domek piętrowy

Cieminko woj. Zachodniopomorskie

Szkieletowy piętrowy dom jednorodzinny w sercu parku narodowego.
Parter to praktycznie jedno pomieszczenie o powierzchni ponad 100m2, dodatkowo łazienka i sypialnia.
Piętro to otwarte pomieszczenie o powierzchni około 50 m2 oraz sypialnia i łazienka.

System ogrzewania folią grzewczą ESON wykonany został w następujących pomieszczeniach – salon i kuchnia parter, łazienka parter, sypialnia parter oraz sypialnia piętro.
W budynku wykorzystywane jest również ogrzewanie kominkowe.

Salon i łazienka parter – w tak dużym pomieszczeniu (107 m2) wykonane zostały strefy grzewcze w miejscach wydzielonych przez inwestora. Wszystkie strefy dla sprawnego sterowania połączone zostały do jednego centralnego sterownika z funkcją Wi-Fi.

Łazienka i sypialnia parter – pomieszczenia podzielone na dwie oddzielne strefy z oddzielnym sterowaniem ręcznym.

Na całym parterze instalacja wykonana została w systemie mokrym i przygotowana pod wykonanie wylewki anhydrytowej. Wykonanie instalacji w systemie mokrym polega na ułożeniu folii grzewczej bezpośrednio na styropian, wyprowadzeniu przewodów, opomiarowania i podłogowych sond temperatury, zamontowaniu termoregulatorów Wi-Fi , a na końcu zabezpieczenie instalacji grzewczej folią paraizolacyjną plus wykonanie uziemienia instalacji. Na tak wykonaną instalację można wykonać wylanie prawidłowej podłogi. Po wyschnięciu wylewki czyli po ok. 30 do 50 dniach następuje uruchomienie ogrzewania.

Sypialnia piętro – pomieszczenie jako oddzielna strefa wykonana w systemie suchym bezpośrednio pod panele. Wykonanie systemu suchego czyli bezpośrednio pod panele polega na umieszczeniu na posadzce specjalnego ekranu przeznaczonego dla folii grzewczej, na tym podłożu montowana jest folia grzewcza następnie rozprowadzone zostają przewody, wykonane opomiarowania i instalacja podłogowych sond temperatury, montaż termoregulatorów, a finalnie zabezpieczenie instalacji grzewczej folią paraizolacyjną. Na tak wykonanym ogrzewaniu można bezpośrednio panele podłogowe.

Parametry folii grzewczej wykorzystanej w tej instalacji:
We wszystkich pomieszczeniach na parterze zastosowana została folia o mocy 220 W/m2. W sypialni na piętrze moc folii grzewczej to 140 w/m2.

Podsumowanie:
Czas montażu instalacji to 3 dni.
Budynek nie jest zamieszkany stale, zamontowany został zatem licznik zużycia prądu przez folię grzewczą.

Zapraszamy do współpracy.
LumenProf

Zdjęcia z realizacji:

Formularz – wycena online


Nasza firma LumenProf z Lublina specjalizuje się w ogrzewaniu elektrycznym wykorzystującym folie grzewcze. Zachęcamy do skontaktowania się z nami, aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące naszej oferty. Będziemy mogli bliżej zaprezentować dostępne u nas rozwiązania, wykonać indywidualne kalkulacje i dopasować najlepszą metodę grzewczą spełniającą Twoje wymagania.

Sprawdź cenę Foli Grzewczej dla Twojego domu
Po wysłaniu zapytania niezwłocznie prześlemy Ci wycenę.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Adres email

  Województwo (wymagane)

  Powierzchnia domu (wymagane)

  Rzut pomieszczenia (format pliku: gif|png|jpg|jpeg)

  Preferowane godziny kontaktu (wymagane)

  * Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych przez LumenProf z siedzibą w Radawiec Mały w celach związanych z realizacją zgłoszenia, udzielaniem odpowiedzi na zgłoszenie, przygotowaniem i przesłaniem oferty handlowej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale niezbędne do przesłania i realizacji zgłoszenia. Zostałem poinformowany o przysługujących mi prawach dostępu do danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest LumenProf w Radawiec Mały.

  * Wyrażam zgodę na otrzymywanie od LumeProf informacji handlowych drogą elektroniczną, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej lub numer telefonu. Wyrażenie zgody jest niezbędne do otrzymania informacji zwrotnej.