Przejdź do treści

Folia Grzewcza woj. Mazowieckie

Elektryczny System Ogrzewania Niskotemperaturowego

Szukasz takiego ogrzewania, które będzie wygodne i bezobsługowe? Zależy Ci na redukcji kosztów? Pomyśl o foliach grzewczych. W naszej firmie LumenProf oferujemy wysokiej klasy folie od sprawdzonych producentów wraz z kompleksową obsługą.

LumenProf – poznaj bliżej działanie i zastosowanie folii grzewczych na podczerwień w ogrzewaniu!

Folia Grzewcza Warszawa Mazowieckie

Czym są folie grzewcze?

Folie grzewcze to rodzaj materiałów używanych do tworzenia elektrycznych systemów ogrzewania niskotemperaturowego (ESON). Zbudowane są z odpornych na ciepło folii, które wykończone są za pomocą pasków grafitowych oraz miedzi i srebra.

Po podłączeniu do źródła zasilania folie grzewcze zaczynają emitować promieniowanie podczerwone, które pozwala na efektywne ogrzewanie wielu obiektów. Znalazło ono zastosowanie między innymi w domach jednorodzinnych, obiektach użyteczności publicznej, w halach produkcyjnych i przemysłowych.

Wybrane zastosowanie folii grzewczych:

 • Ogrzewanie podłogowe,
 • Ogrzewanie sufitowe,
 • Ogrzewanie ścienne,
 • Ogrzewanie łodzi, kamperów,
 • Podesty grzewcze,
 • Stoły grzewcze,
 • Systemy antypara,
 • Ogrzewanie terrariów.

Zasada działania folii grzewczej

Ciepło w foliach grzewczych powstaje na skutek zjawiska rezystancji elektrycznej. Dochodzi wtedy do powstania energii promieniowania podczerwonego, czyli IR. Promieniowanie podczerwone nie ogrzewa bezpośrednio powietrza, natomiast oddziałuje na obiekty i na ludzi w pomieszczeniach. To powoduje, że działa ono w inny sposób niż tradycyjne systemy grzewcze.

Ze względu na swój sposób działania folie grzewcze wyróżniają się wysoką efektywnością oraz jednocześnie niskimi kosztami ich eksploatacji. Wydatki można dodatkowo zredukować wtedy, gdy ogrzewanie elektryczne tego typu będzie współdziałało z systemami fotowoltaicznymi.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie folią grzewczą?

Wybór folii grzewczych do ogrzewania jest związany z wieloma korzyściami. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na wykonanie takiego systemu grzewczego, a my zajmiemy się resztą.

Do najważniejszych zalet ogrzewania foliami grzewczymi zaliczane są:

 • Wszechstronne zastosowanie – folia jest cienka i łatwa w montażu, dlatego może być ona zainstalowana w wielu obszarach, nie tylko jako ogrzewanie podłogowe.
 • Nie potrzebuje dużej przestrzeni – folia zajmuje o wiele mniej miejsca w porównaniu do zwykłych grzejników oraz ogrzewania podłogowego wodnego.
 • Prosty i szybki montaż – wykonanie systemu grzewczego z wykorzystaniem folii grzewczych jest bardzo proste i szybkie. W przypadku domu o średnim metrażu około 100 m2 czas trwania montażu to zaledwie 2-3 dni.
 • Niskie koszty instalacji – przy wyborze ogrzewania foliami grzewczymi nie trzeba przejmować się wysokimi kosztami wykonania instalacji centralnego ogrzewania, zakupem kotła oraz wybudowaniem systemu kominowego.
 • Efektywne działanie – wybierając system grzewczy tego typu, nie musisz obawiać się o niski komfort cieplny, folie grzewcze działają bardzo efektywnie i błyskawicznie ogrzewają pomieszczenia.
 • Redukcja kosztów utrzymania – ogrzewanie foliami jest przystępne cenowo w porównaniu z innymi metodami ogrzewania.
 • Inteligentne sterowanie – systemy wspomagane są inteligentnymi sterownikami, za pomocą których można bardzo łatwo sterować temperaturą, również przez swój smartfon.
 • Długi okres gwarancyjny – 10-30 lat zależnie od wybranych produktów.

Gdzie zamówić folię grzewczą w Mazowieckim?

Jeżeli zainteresowały Cię folie grzewcze, nasza firma LumenProf zapewnia profesjonalną i kompleksową obsługę w ramach sprzedaży i montażu tego typu systemów grzewczych. Jesteśmy dostępnie w Warszawie i w innych miastach znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego.

Naszym klientom zapewniamy kompleksową obsługę, która obejmuje zaprojektowanie instalacji, dobór odpowiednich komponentów oraz ich sprzedaż, a także fachowy montaż, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z ogrzewaniem foliami grzewczymi, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej. Jesteśmy zawsze gotowi do pomocy.

Skorzystaj z naszej oferty i zamów nowoczesną folię grzewczą!

folia grzewcza mazowieckie montaz

Sprawdź ile kosztuje ogrzewanie folią grzewczą. Jak szybko trwa montaż i czy możesz wykonać montaż samodzielnie: „Folia grzewcza – LumenProf”
Nasza firma LumenProf z Lublina specjalizuje się w ogrzewaniu elektrycznym wykorzystującym folie grzewcze. Zachęcamy do skontaktowania się z nami, aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące naszej oferty. Będziemy mogli bliżej zaprezentować dostępne u nas rozwiązania, wykonać indywidualne kalkulacje i dopasować najlepszą metodę grzewczą spełniającą Twoje wymagania.

Sprawdź cenę Foli Grzewczej dla Twojego domu
Po wysłaniu zapytania niezwłocznie prześlemy Ci wycenę.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Adres email

  Województwo (wymagane)

  Powierzchnia domu (wymagane)

  Rzut pomieszczenia (format pliku: gif|png|jpg|jpeg)

  Preferowane godziny kontaktu (wymagane)

  * Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych przez LumenProf z siedzibą w Radawiec Mały w celach związanych z realizacją zgłoszenia, udzielaniem odpowiedzi na zgłoszenie, przygotowaniem i przesłaniem oferty handlowej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale niezbędne do przesłania i realizacji zgłoszenia. Zostałem poinformowany o przysługujących mi prawach dostępu do danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest LumenProf w Radawiec Mały.

  * Wyrażam zgodę na otrzymywanie od LumeProf informacji handlowych drogą elektroniczną, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej lub numer telefonu. Wyrażenie zgody jest niezbędne do otrzymania informacji zwrotnej.