Przejdź do treści

Folia Grzewcza

Elektryczny System Ogrzewania Niskotemperaturowego

Folia grzewcza – tani i szybki w montażu system ogrzewania dla każdego pomieszczenia.

Firma LumenProf jest dystrybutorem wiodącego producenta systemu ogrzewania opartego na folii grzewczej wykorzystującej technologię promieniowania podczerwieni. To nowoczesna, niezawodna i bezpieczna metoda grzewcza, która przeznaczona jest do domów, mieszkań, a także do wielu innych obiektów. Zapewnia przyjemne ciepło w bardzo przystępnych cenach. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych systemów ogrzewania!

Dzięki połączeniu jakości z wykorzystaniem najnowszej technologii każdy produkt oferowany przez naszą firmę spełnia niezwykle wyśrubowane normy i parametry niezbędne do zapewnienia ekonomicznego i bezpiecznego użytkowania. Naszym klientom zapewniamy kompleksową obsługę w doborze i realizacji elektrycznych systemów grzewczych bazujących na promieniowaniu podczerwonym.

CO TO JEST FOLIA GRZEWCZA?

Folia grzewcza jest elektrycznym systemem ogrzewania niskotemperaturowego (ESON) przeznaczonym dla budynków i pomieszczeń mieszkalnych, użytku publicznego czy przemysłowych. Jej wyjątkowa struktura pozwala na pracę w niemalże wszystkich warunkach, dzięki czemu jest ona rozwiązaniem wielu trudności związanych z doborem odpowiedniego systemu grzewczego.

Folie oferowane są w rolkach o różnych szerokościach – można łatwo dopasować je do każdego miejsca, a ich montaż przebiega zawsze szybko i sprawnie, ponieważ nie wymaga prac mokrych.

BUDOWA FOLII GRZEWCZEJ

Na odpornej na ciepło folii PET nałożone są paski pasty grafitowej, srebra i miedzi. Grafit służy jako materiał przewodzący ciepło. Do zasilania grafitu wykorzystane są paski miedziane umieszczone po każdej stronie folii. Wykończenie wierzchnie stanowi folia Laminex.

Folie grzewcze są bardzo cienkie, dzięki czemu mogą być zamontowane w niemalże każdym miejscu, na przykład pod panelami podłogowymi lub za lustrem łazienkowym. Nie powodują podwyższenia posadzki przy montażu podłogowym jak w przypadku instalacji wodnych.

ZASADA DZIAŁANIA

Ciepło w folii grzewczej jest generowane za pomocą zjawiska rezystancji elektrycznej. Gdy węgiel produkuje ciepło, emitowana jest podczerwień daleka (od 3000 nm do 1 mm). Promieniowanie podczerwone nie ogrzewa powietrza bezpośrednio jak w przypadku standardowego ogrzewania – powoduje ono ogrzanie obiektów i osób, które następnie oddają ciepło do przestrzeni. Właśnie dlatego ogrzewanie wykorzystujące promieniowanie podczerwone można porównać do działania promieni słonecznych.

Takie cechy sprawiają, że nasza folia grzewcza służy jako idealne źródło ogrzewania wielu przestrzeni, w których ważny jest komfort cieplny.

Ponadto promieniowanie dalekiej podczerwieni i emitowane aniony eliminują zjawisko konwekcji, czyli cyrkulacji powietrza i kurzu, więc jest to zdrowe ogrzewanie dla alergików. Dodatkowo niwelują liczebność drobnoustrojów, zapewniając zdrowe środowisko, a ponadto zwiększają metabolizm człowieka, co wpływa na komfort życia.

ZASTOSOWANIE

 • Ogrzewanie PODŁOGOWE
 • Ogrzewanie ŚCIENNE
 • Ogrzewanie SUFITOWE
 • Ogrzewanie SEGMENTOWE (podesty grzewcze)

Przykłady zastosowań: domy, mieszkania, biura, hale produkcyjne, hale sportowe, kościoły, hotele, kontenery, kioski, kampery, łodzie.

Dodatkowe zastosowanie poza budownictwem: ogrzewanie luster łazienkowych (antypara), podesty grzewcze, terraria, ciepłe stoły i szuflady.

Ogrzewanie podłogowe z użyciem folii pozwala na idealny rozkład temperatury – wyższa temperatura przy stopach, niższa przy głowie. Dzięki temu w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym możemy obniżyć temperaturę o 2°C w porównaniu do pomieszczeń z tradycyjnymi grzejnikami bez odczuwania tej zmiany – to duże oszczędności!

Folia grzewcza umożliwia obniżenie średniej temperaturę powietrza bez jednoczesnego zmniejszenia komfortu cieplnego w pomieszczeniach. To nowoczesne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet do 20% energii potrzebnej na zapewnienie komfortu ciepłego w budynku.

Ponadto folia grzewcza zastosowana jako elektryczne ogrzewanie podłogowe znacząco zwiększa komfort cieplny mieszkania, domu czy biura, dodatkowo połączenie jej z inteligentnym sterowaniem umożliwia regulację każdej strefy grzewczej osobno. Sam system ogrzewania kontrolować można za pomocą Wi-Fi przez telefon lub komputer.

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA FOLII GRZEWCZEJ

 • Oszczędność miejsca – brak konieczności montażu standardowych grzejników.
 • Swoboda aranżacji wnętrz – brak grzejników na ścianach czy podłodze to większa swoboda aranżacji wnętrz, dodatkowo ściany pozostaną czyste przez wiele lat.
 • Szybki i łatwy montaż – w przypadku domu o metrażu 100 m2 montaż trwa jedynie 2-3 dni. Do montażu nie trzeba prowadzić prac mokrych.
 • Nagrzewanie podłogi liczone w minutach, a nie w godzinach – dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu termoregulacji pomieszczeń (zdalne programowanie temperatury).

EKOLOGIA I ZDROWIE

Folia grzewcza jest zdrową metodą ogrzewania. Emituje aniony i dalekie promieniowanie podczerwone, co sprzyja eliminacji drobnoustrojów, w tym bakterii, pleśni i grzybów, a także redukuje brzydkie zapachy.

Ogrzewanie elektryczne bazujące na folii nie generuje intensywnego ruchu powietrza unoszącego kurz, co ma miejsce w przypadku konwekcyjnych systemów grzewczych. Folie to ogrzewanie powierzchniowe niskotemperaturowe – temperatura powierzchni grzewczych nie jest wyższa niż temperatura człowieka i jest zbliżona do temperatury powietrza. Dostarcza ciepło na całej powierzchni, bardzo powoli unosząc je do góry. Nie wysusza dróg oddechowych i spojówek oczu, dzięki temu stanowi idealny wybór dla astmatyków i alergików.

BRAK INSTALACJI HYDRAULICZNEJ + BRAK KOTŁA NIEZBĘDNEGO DLA INSTALACJI WODNEJ = BRAK KOTŁOWNI

 • Brak potrzeby wykonania systemu kominowego.
 • Mniejsze koszty – brak corocznych przeglądów serwisowych kotła.
 • Niskie koszty wykonania i eksploatacji.
 • Bezinwazyjny montaż.
 • Długi okres gwarancji – 10-30 lat.
Nasza firma LumenProf z Lublina specjalizuje się w ogrzewaniu elektrycznym wykorzystującym folie grzewcze. Zachęcamy do skontaktowania się z nami, aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące naszej oferty. Będziemy mogli bliżej zaprezentować dostępne u nas rozwiązania, wykonać indywidualne kalkulacje i dopasować najlepszą metodę grzewczą spełniającą Twoje wymagania.

Sprawdź cenę Foli Grzewczej dla Twojego domu
Po wysłaniu zapytania niezwłocznie prześlemy Ci wycenę.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Adres email

  Województwo (wymagane)

  Powierzchnia domu (wymagane)

  Rzut pomieszczenia (format pliku: gif|png|jpg|jpeg)

  Preferowane godziny kontaktu (wymagane)

  * Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych przez LumenProf z siedzibą w Radawiec Mały w celach związanych z realizacją zgłoszenia, udzielaniem odpowiedzi na zgłoszenie, przygotowaniem i przesłaniem oferty handlowej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale niezbędne do przesłania i realizacji zgłoszenia. Zostałem poinformowany o przysługujących mi prawach dostępu do danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest LumenProf w Radawiec Mały.

  * Wyrażam zgodę na otrzymywanie od LumeProf informacji handlowych drogą elektroniczną, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej lub numer telefonu. Wyrażenie zgody jest niezbędne do otrzymania informacji zwrotnej.