Przejdź do treści

Folia Grzewcza: kamienica

Lublin woj. Lubelskie

Centrum Lublina to w większości zabytkowe stare kamienice, mają one swoją własną historię, zamieszkiwane niegdyś przez kupców, rzemieślników czy arystokrację pamiętają wspaniałe czasy kiedy miasto było stolicą Polski. Po II wojnie światowej Lublin został nieco zapomniany przez władze, a większość z naszych pięknych kamienic została pozostawiona samym sobie oraz nieubłaganemu podmuchowi czasu.
Dziś za sprawą rozwoju i dzięki rzeszy inwestycji kamienice powracają do wyglądu z czasów swej świetności. Nie brak ludzi, dla ich których wygląd jest ważny ale ważna jest także ich funkcjonalność.
Dzięki zastosowaniu ogrzewania podłogowego ESON firmy LumenProf pracującego na bazie folii grzewczej mieszkania w kamienicy przy ul. Biernackiego w Lublinie zyskały swoje nowe oblicze. Nie trzeba już stosować pieca kaflowego, hydraulika wykorzystywana jest tylko do wody użytkowej. System ESON stał się głównym systemem grzewczym w kamienicy na starym mieście w Lublinie, a co za tym idzie rozwiązaniem problemu ogrzewania w większości remontowanych budynków starego miasta.
Instalacja działa sprawnie i szybko, ułożona w podłodze stała się głównym, oszczędnym systemem grzewczym, który sprawnie i korzystnie pracuje w mieszkaniach starych, nierzadko zabytkowych budynków.

Czas montażu instalacji – 1 dzień
Uruchomienie po montażu – od razu.

Zdjęcia z realizacji: