Przejdź do treści

Folia Grzewcza: domek jednorodzinny

Gryfice woj. zachodniopomorskie

Niesamowity jednopiętrowy szkieletowy dom jednorodzinny o powierzchni 100m2. Zapotrzebowanie energetyczne na poziomie 50 kW/m2.

Piętro:
4 pokoje, garderoba, korytarz.
Każde pomieszczenie jest osobna strefa grzewczą przy czym korytarz i pomieszczenie gospodarcze podłączone zostały sterowaniem do jednego z pokojów. W pomieszczeniach zamontowane są sterowniki z wyświetlaczem oraz z tzw. funkcją tygodniówki co umożliwia pełną kontrolą nad daną strefą grzewczą.

Parter:
Przyjemny ustawny salon połączony z kuchnią jednak w przypadku sterowania rozdzielony na dwie strefy. Dodatkowo łazienka, wiatrołap oraz pomieszczenie gospodarcze.
Całość podzielona na oddzielne strefy ze sterowaniem tygodniowym

Strefy:
Budynek podzielony został na 8 stref wyposażonych w sterowniki z wyświetlaczem dzięki czemu właściciel domu posiada pełną zdalną kontrolę nad ogrzewaniem domu z podziałem na poszczególne pomieszczenia.

System ogrzewania folią grzewczą ESON:
Ogrzewanie folii grzewczej na parterze wykonaliśmy w systemie mokrym tj. przygotowane pod wykonanie wylewki . Góra została wykonana w systemie suchym czyli bezpośrednio pod panele.

Wykonanie systemu mokrego polega na ułożeniu folii grzewczej pod wylewkę, wyprowadzeniu przewodów, opomiarowania i podłogowych sond temperatury, zamontowaniu termoregulatorów, oraz zabezpieczeniu instalacji grzewczej folią paraizolacyjną i wykonaniu uziemienia instalacji. Na tak wykonaną instalację można wykonać posadzkę.
Po jej wyschnięciu czyli po ok. 30 do 50 dniach następuje uruchomienie ogrzewania.

Wykonanie systemu suchego czyli bezpośrednio pod panele polega na umieszczeniu na ekranu przeznaczonego dla folii grzewczej, na tym podłożu montowana jest folia grzewcza następnie rozprowadzone zostają przewody, wykonane opomiarowania i instalacja podłogowych sond temperatury, montaż termoregulatorów, a finalnie zabezpieczenie instalacji grzewczej folią paraizolacyjną. Na tak wykonanym ogrzewaniu można bezpośrednio montować panele podłogowe.

Parametry folii grzewczej wykorzystanej w tej instalacji:
Na parterze oraz piętrze zastosowana została folia o mocy 140 W/m2.

Podsumowanie:
Czas montażu folii grzewczej ESON to 1 dzień.

Zapraszamy do współpracy.
LumenProf

Zdjęcia z realizacji: