Przejdź do treści

Folia Grzewcza: dom jednorodzinny

Wrocław woj. dolnośląskie

Piękny jednopiętrowy dom jednorodzinny o powierzchni 200 m2.
Zapotrzebowanie energetyczne domu to 40 kW/m2.

Piętro:
4 duże pokoje, pralnia i łazienka oraz szeroki korytarz.
Całość instalacji na piętrze została podzielona na oddzielne strefy dla każdego pomieszczenia. W każdym pomieszczeniu zamontowany jest oddzielny sterownik.

Parter:
Wielki przestronny salon, kuchnia, toaleta, przedpokój, garaż oraz pomieszczenie gospodarcze.
Całość instalacji wykonanej na piętrze została podzielona na oddzielne strefy dla każdego pomieszczenia jak również garażu i pomieszczenia gospodarczego.

Strefy:
Budynek podzielony został na 13 integralnych stref wyposażonych w sterowniki Wi-Fi, dzięki czemu właściciel domu posiada pełną zdalną kontrolę nad ogrzewaniem domu z podziałem na poszczególne pomieszczenia. Samo sterowanie odbywać się może przez telefon, komputer lub tablet.

System ogrzewania:
Ogrzewanie folii grzewczej na parterze oraz piętrze wykonaliśmy w systemie mokrym tzn. przygotowane pod wykonanie wylewski. Wykonanie instalacji w systemie mokrym polega na ułożeniu folii grzewczej bezpośrednio na styropian, wyprowadzeniu przewodów, opomiarowania i podłogowych sond temperatury, zamontowaniu termoregulatorów Wi-Fi , a na końcu zabezpieczenie instalacji grzewczej folią paraizolacyjną plus wykonanie uziemienia instalacji. Na tak wykonaną instalację można wykonać wylanie prawidłowej podłogi. Po wyschnięciu wylewki czyli po ok. 30 do 50 dniach następuje uruchomienie ogrzewania.

Parametry folii grzewczej ESON wykorzystanej w tej instalacji:
Na parterze oraz piętrze zastosowana została folia o mocy 140 W/m2, natomiast garaż jak i pomieszczenie gospodarcze zaopatrzony został w folię o mocy 80 W/m2.

Podsumowanie:
Czas montażu folii grzewczej ESON to 2 dni.
W rozdzielni zamontowany został licznik zużycia energii dla pełnego monitorowania poboru prądu przez folię grzewczą.

Wszystkie sterowniki mają funkcję Wi-Fi co umożliwia sterowanie systemem z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą SMARTFONU lub TABLETU.

Zapraszamy do współpracy.
LumenProf

Zdjęcia z realizacji: