Przejdź do treści

Ogrzewanie ścienne elektryczne – gdzie się sprawdzi? jakie zalety?

  ogrzewanie ścienne elektryczne lumenprof

  Ogrzewanie elektryczne może być montowane na różnych płaszczyznach, także na ścianach budynków. Czym charakteryzują się systemy ściennego ogrzewania podłogowego?

  Ogrzewanie ścienne elektryczne – co to jest?

  Elektryczne ogrzewanie ścienne to system ogrzewania wykorzystujący elektryczne elementy grzejne wbudowane w ściany lub zamontowane na ścianach w celu zapewnienia ciepła w pomieszczeniu.

  Elektryczne systemy ogrzewania ściennego składają się z elementów grzejnych osadzonych w konstrukcji ściany lub zamontowanych na ich powierzchni. Elementy te wytwarzają ciepło, gdy przepływa przez nie prąd elektryczny.

  Bardzo dobrym wyborem są elektryczne systemy ogrzewania ściennego wykorzystują technologię podczerwieni. Folie grzewcze emitują ciepło promieniowania, które bezpośrednio ogrzewa przedmioty i powierzchnie w pomieszczeniu, podobnie jak słońce ogrzewa Ziemię. Są one montowane w ścianach z zachowaniem jej odpowiedniej struktury.

  Jakie zalety ma elektryczne ogrzewanie ścienne?

  Do najważniejszych zalet związanych z korzystaniem z elektrycznych systemów ogrzewania ściennego zaliczane są:

  termostat lumenprof
  • Oszczędzanie przestrzeni – elektryczne ogrzewanie ścienne może być rozwiązaniem oszczędzającym miejsce, ponieważ nie wymaga instalowania nieporęcznych grzejników. Może to być doskonały wybór w mniejszych przestrzeniach lub obszarach, gdzie estetyka jest priorytetem.
  • Szybki czas nagrzewania – ogrzewanie to działa natychmiast po uruchomieniu, dlatego nie trzeba długo czekać, aż nagrzeje pomieszczenie.
  • Bezobsługowość – nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego nie wymagają od użytkownika żadnej dodatkowej pracy, dlatego są tak komfortowe w użytkowaniu.
  • Brak cyrkulacji powietrza – dzięki temu, że ogrzewanie to nie powoduje ruchu powietrza, jest doskonałym wyborem dla alergików.
  • Sterowanie termostatyczne – wiele elektrycznych systemów ogrzewania ściennego jest wyposażonych w termostaty, które pozwalają użytkownikom ustawić i regulować żądaną temperaturę w każdym pomieszczeniu. Zobacz: Czym są termostaty pokojowe? Termostat pomaga zoptymalizować zużycie energii i zachować komfort.
  • Brak strat przesyłowych – dzięki temu ogrzewanie ścienne działa efektywniej i jest bardziej oszczędne w stosunku do systemów tradycyjnych.
  • Cicha praca – elektryczne systemy ogrzewania ściennego zazwyczaj działają cicho, bez hałasu towarzyszącego innym metodom ogrzewania.

  Gdzie sprawdzi się elektryczne ogrzewanie ścienne?

  Elektryczne ogrzewanie ścienne można stosować w różnych konfiguracjach i nadaje się do różnych typów pomieszczeń. Jego sposób montażu i możliwość zapewnienia ogrzewania strefowego sprawiają, że jest to elastyczna opcja do różnych przestrzeni.

  Oto kilka miejsc, w których można efektywnie wykorzystać ogrzewanie ścienne:

  • Domy – można go zainstalować w salonach, sypialniach, kuchniach, łazienkach i innych pomieszczeniach mieszkalnych.
  • Mieszkania – jest to system oszczędzający miejsce, który nie wymaga instalacji dużych grzejników.
  • Nieruchomości komercyjne – można je zastosować w pomieszczeniach komercyjnych, takich jak biura, sale konferencyjne, recepcje i inne obszary.
  • Biurowce – doskonale nadaje się do ogrzewania pomieszczeń biurowych, zarówno w nowych, jak i starszych budynkach.

  Ogrzewanie ścienne elektryczne – jak je zamontować?

  Instalacja elektrycznych systemów ogrzewania ściennego jest trudna zwłaszcza na etapie modernizacji budynku. Poprawne zamontowanie systemu ogrzewania ściennego wymaga zastosowania dodatkowej izolacji ściany przez co jej grubość zwiększy się o około 5 cm.

  Elektryczne ogrzewanie ścienne pozwala na ogrzewanie strefowe. Każde pomieszczenie lub przestrzeń może mieć własny termostat, co pozwala na indywidualną kontrolę temperatury i zwiększenie efektywności energetycznej poprzez ogrzewanie tylko tych obszarów, które są używane.

  Przed zakupieniem ogrzewania elektrycznego ściennego warto skonsultować się ze specjalistą w tym zakresie, który może pomóc w określeniu najbardziej efektywnego i wydajnego rozwiązania grzewczego dostosowanego do Twoich konkretnych potrzeb.