Ogrzewanie Domu

System akumulacyjny

Ogrzewanie podłogowe w systemie akumulacyjnym charakteryzuje się nagrzewaniem wylewki anhydrytowej której grubość oscyluje granicach 2-5cm, zadaniem jej jest akumulowanie ciepła wytworzonego przez folię grzewczą a następnie oddawanie ciepłą przez długi czas do pomieszczenia.

Najczęściej stosujemy system akumulacyjny w przypadku montażu folii grzewczej pod :

 • Płytki ceramiczne
 • Parkiet klejony
 • Dywan !
 • Nawierzchnie żywiczne
 • Deskę klejoną
 • Linoleum

SCHEMAT MONTAŻU FOLII GRZEWCZEJ W SYSTEMIE OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO AKUMULACYJNEGO

System bezpośredni pod panele oraz deskę

Instalacja folii grzewczej pod podłogami pływającymi to system ogrzewania bezpośredniego który cechują bardzo szybkie osiąganie zadanej temperatury, prostota instalacji, możliwość precyzyjnego sterowania oraz ogrzewanie tylko w czasie w którym potrzebujemy unikając bezproduktywnego ogrzewania pomieszczeń.

Folia grzewcza to technologia dla osób ceniących funkcjonalność, komfort oraz bezobsługowość. Grubość folii grzewczej wynosi niecały milimetr, dzięki temu możemy ją zainstalować zarówno pod nowo-projektowanymi jak również pod istniejącymi panelami podłogowymi. W przypadku instalacji folii grzewczej pod istniejącymi panelami należy pierwsze zdemontować panele podłogowe, zainstalować folię grzewczą a następnie położyć te same panele.  Folia grzewcza to jedyny produkt który możemy zainstalować pod wszystkimi rodzajami paneli ponieważ system ten cechuje się niską temperaturą podłogi która nie wpływa na eksploatacje paneli. Temperatura podłogi w pomieszczeniach użytkowych nie powinna przekraczać 29 stopni a w łazienkach 31 stopni.
Ogrzewanie podłogowe ogrzewa pomieszczenie w krótkim czasie, dodatkowo dając komfort przyjemnej ciepłej podłogi której temperaturę możemy regulować z poziomu termostatu. Pełna automatyka systemu grzewczego i krótkie czasy nagrzewania gwarantują niskie koszty eksploatacji !

SCHEMAT MONTAŻU FOLII GRZEWCZEJ W SYSTEMIE OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO BEZPOŚREDNIEGO

bezposredni schemat montazu

System ścienny i sufitowy

Ogrzewanie ścienne i sufitowe zaliczamy do rodziny ogrzewania powierzchniowego niskotemperaturowego może ono zostać zainstalowane jako jedyne, samodzielne źródło ciepła ewentualnie służyć jako ogrzewanie uzupełniające w przypadku braku niewystarczającej powierzchni ogrzewania podłogowego w pomieszczeniu.
Ten rodzaj ogrzewania gwarantuje równomierny rozkład temperatury na całej wysokości pomieszczenia . W tym typie ogrzewania oddawanie ciepła odbywa się przede wszystkim przez promieniowanie gwarantując równomierny rozkład temperatury na całej wysokości pomieszczenia. Temperatura ściany w ogrzewaniu ściennym może wynosić nawet do 40°C.  Wysoki komfort termiczny, niskie koszty eksploatacji oraz wiele innych zalet to główne powody przez które ogrzewanie ścienne jest coraz częściej stosowane jako podstawowy system grzewczy.
Instalacja folii grzewczej w tym typie ogrzewania charakteryzuje się najniższym kosztem inwestycji ze wszystkich dostępnych na rynku typów ogrzewania. Folia grzewcza zapewnia najwyższą komfort przy najniższych nakładach inwestycyjnych.

Korzyści ogrzewania folią grzewczą:

 • Oddawanie ciepła poprzez promieniowanie
 • Optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniu
 • Szybki czas nagrzewania
 • Brak cyrkularki powietrza – eliminacja kurzu oraz alergenów
 • Oszczędności rzędu 20-30% względem ogrzewania konwekcyjnego
 • Brak strat przesyłowych
 • Precyzyjne sterowanie
 • Brak grzejników – możliwość dowolnej aranżacji wnętrz

SCHEMAT MONTAŻU FOLII GRZEWCZEJ W SYSTEMIE OGRZEWANIA ŚCIENNE

schemat-ogrzewanie-sufit-sciany

 • Chcesz wyliczyć koszty ogrzewania folią grzewczej

  Przejdź do kalkulatora.

 • Wylicz koszty

Sprawdź cenę Foli Grzewczej dla Twojego domu

Po wysłaniu zapytania niezwłocznie prześlemy Ci wycenę.

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email

Powierzchnia domu (wymagane)

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych przez LumenProf LP Maciej Liwski z siedzibą w Radawiec Mały w celach związanych z realizacją zgłoszenia, udzielaniem odpowiedzi na zgłoszenie, przygotowaniem i przesłaniem oferty handlowej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale niezbędne do przesłania i realizacji zgłoszenia. Zostałem poinformowany o przysługujących mi prawach dostępu do danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest LumenProf LP Maciej Liwski w Radawiec Mały.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie od LumeProf LP Maciej Liwski informacji handlowych drogą elektroniczną, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej lub numer telefonu. Wyrażenie zgody jest niezbędne do otrzymania informacji zwrotnej.