Ogrzewanie – Folia Grzewcza

Elektryczny System Ogrzewania Niskotemperaturowego

 • Chcesz wyliczyć koszty ogrzewania folią grzewczej

  Przejdź do kalkulatora.

 • Wylicz koszty

Ogrzewanie oparte na zastosowaniu Folia Grzewczej – czyli tani i szybki w montażu system ogrzewania dla wszelkiego rodzaju pomieszczeń.
Firma LumenProf jest dystrybutorem wiodącego producenta systemu ogrzewania opartego na folii grzewczej. Dzięki połączeniu jakości z wykorzystaniem najnowszej technologii każdy produkt spełnia niezwykle wyśrubowane normy i parametry niezbędne do zapewnienia ekonomicznego i bezpiecznego użytkowania.

CO TO JEST FOLIA GRZEWCZA?

Folia grzewcza jest elektrycznym systemem ogrzewania niskotemperaturowego (ESON) przeznaczonym dla wszelkich budynków i pomieszczeń mieszkalnych, użytku publicznego lub przemysłowych. Jej wyjątkowa struktura pozwala na zastosowanie oraz pracę w niemal każdych warunkach, dzięki czemu jest ona rozwiązaniem wielu trudności związanych zastosowaniem odpowiedniego systemu grzewczego.

BUDOWA FOLII GRZEWCZEJ

budowa-foli-grzejnej

Na odpornej na ciepło folii PET nakładane są paski pasty grafitowej, srebra i miedzi. Grafit służy jako materiał przewodzący ciepło. Do zasilania grafitu wykorzystane są paski miedziane są umieszczone po każdej stronie folii. Wykończenie wierzchnie stanowi folia Laminex.

ZASADA DZIAŁANIA

Ciepło w folii grzewczej jest generowane za pomocą zjawiska rezystancji elektrycznej. Gdy węgiel produkuje ciepło, emitowana jest także podczerwień daleka (3000nm do 1mm. Takie cechy sprawiają, że nasza folia służy jako idealne źródło ogrzewania domów, biur, hoteli itp.. Ponadto promieniowanie dalekiej podczerwieni i aniony niwelują liczebność zarazków zapewniając zdrowe środowisko oraz zwiększają metabolizm człowieka co wpływa na komfort życia.

ZASTOSOWANIE

 • Ogrzewanie PODŁOGOWE
 • Ogrzewanie ŚCIENNE
 • Ogrzewanie SUFITOWE
 • Ogrzewanie SEGMENTOWE (podesty grzewcze)

Przykłady zastosowań: Domy mieszkalne, Biura, Kioski, Hale produkcyjne, Hale sportowe, Kościoły, Hotele.
Dodatkowe zastosowanie poza budownictwem: Ogrzewanie luster łazienkowych (antypara), Podesty grzewcze, Terraria, Ciepłe stoły i szuflady.
Ogrzewanie systemem foli grzewczej umożliwia obniżenie średniej temperaturę powietrza, bez jednoczesnego zmniejszenia komfortu cieplnego w pomieszczeniach. To nowoczesne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet do 20 % energii potrzebnej na zapewnienie komfortu ciepłego w budynku.  Folia grzewcza zastosowana jako elektryczne ogrzewanie podłogowe znacząco zwiększa komfort cieplny mieszkania, domu czy biura, dodatkowo połączenie jej z inteligentnym sterowaniem umożliwia regulację każdej strefy grzewczej osobno. Sam system ogrzewania kontrolować można za pomocą Wi-Fi, przez telefon lub komputer.

KORSZYŚCI Z ZASTOSOWANIA FOLII GRZEWCZEJ

 • Swoboda aranżacji wnętrz – – brak grzejników na ścianach czy podłodze zapewnią większą swobodę aranżacji wnętrz, dodatkowo nasze ściany pozostaną białe przez wiele lat.
 • Szybki montaż – np.: dom 100 m2 – montaż 2-3 dni
 • Nagrzewanie podłogi liczone w minutach a nie w godzinach – dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu termoregulacji pomieszczeń (zdalne programowanie temperatury)
 • Oszczędność miejsca:

EKOLOGIA I ZDROWIE

 • Emituje aniony i dalekie promieniowanie podczerwone – zniechęcanie rozwoju bakterii i eliminacja brzydkiego zapachu.
 • System grzewczy oparty na folii nie generuje intensywnego ruchu powietrza unoszącego kurz co ma miejsce w przypadku konwekcyjnych systemów grzewczych. Dostarcza ciepło na całej powierzchni bardzo powoli unosząc je do góry.
 • Folia grzewcza zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, nie wysuszają dróg oddechowych i spojówek oczu, dzięki temu przeznaczone są dla astmatyków i alergików

BRAK INSTALACJI HYDRAULICZNEJ + BRAK KOTŁA NIEZBĘDNEGO DLA INSTALACJI WODNEJ = BRAK KOTŁOWNI

 • Mniejsze koszty (brak corocznych przeglądów serwisowych kotła, brak systemu kominowego)
 • Niskie koszty wykonania i eksploatacji
 • Bezinwazyjny montaż
 • Długi okres gwarancji – 10 – 30 lat

EKOLOGIA I ZDROWIE

 • Emituje aniony i dalekie promieniowanie podczerwone – zniechęcanie rozwoju bakterii i eliminacja brzydkiego zapachu.
 • Ogrzewanie powierzchniowe niskotemperaturowe – temperatura powierzchni grzewczych nie jest wyższa niż temperatura człowieka i jest zbliżona do temperatury powietrza, dzięki czemu nie ma cyrkulacji powietrza co niweluje rozprzestrzenianie się roztoczy kurzu a wytworzone przez folię grzewczą aniony filtrują powietrza, dzięki czemu elektryczne ogrzewanie podłogowe jest systemem szczególnie polecanym alergikom!!!
 • Idealny rozkład temperatury  – wyższa temperatura przy stopach, niższa – przy głowie. Dzięki temu w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym możemy obniżyć temperaturę o 2°C w porównaniu do pomieszczeń z tradycyjnymi grzejnikami, a my nie będziemy odczuwać tej zmiany.

ogrzeawnie-podlogowe-rozklad-temperatury

Folia grzewcza:

Sprawdź cenę Foli Grzewczej dla Twojego domu

Po wysłaniu zapytania niezwłocznie prześlemy Ci wycenę.

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email

Powierzchnia domu (wymagane)

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych przez LumenProf LP Maciej Liwski z siedzibą w Radawiec Mały w celach związanych z realizacją zgłoszenia, udzielaniem odpowiedzi na zgłoszenie, przygotowaniem i przesłaniem oferty handlowej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale niezbędne do przesłania i realizacji zgłoszenia. Zostałem poinformowany o przysługujących mi prawach dostępu do danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest LumenProf LP Maciej Liwski w Radawiec Mały.

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie od LumeProf LP Maciej Liwski informacji handlowych drogą elektroniczną, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej lub numer telefonu. Wyrażenie zgody jest niezbędne do otrzymania informacji zwrotnej.