Przejdź do treści

Jak samodzielnie położyć folię grzewczą na podczerwień

Montaż folii grzewczej na podczerwień można przeprowadzić samodzielnie pod warunkiem posiadania uprawnień SEP D i E. Poniżej przedstawiam najważniejsze aspekty wykonania montażu foli grzewczej na podczerwień:

Materiały i narzędzia:

 1. Folia grzewcza
 2. Termostat i czujnik temperatury podłogi
 3. Taśma izolacyjna (dedykowana do folii grzewczej)
 4. Taśma do klejenia podkładów
 5. Nożyczki
 6. Podkład pod panele (dedykowany do folii grzewczej i rodzaju panela)
 7. Dziurkacz
 8. Zaciskarka
 9. Zaciski do przewódów
 10. Przewód 2,5 mm2

Instrukcja:

jak położyć folie grzewczą - instrukcja
 1. Przygotowanie podłoża: Upewnij się, że podłoże jest równe, suche i czyste. Rozłóż podkład pod panele podłogowe sklejając go taśmą.
 2. Czujnik zewnętrzny: Zainstaluj czujnik temperatury podłogi.
 3. Planowanie układu folii: Zastanów się nad rozmieszczeniem folii, aby uniknąć miejsc, w których będą meble czy inne ciężkie przedmioty. Folia nie powinna się stykać ani nakładać na siebie.
 4. Cięcie folii: Przytnij folię do odpowiedniego rozmiaru, dbając o to, by nie uszkodzić przewodów grzewczych. Używaj nożyczek.
 5. Układanie folii: Rozłóż folię grzewczą na podłożu zgodnie z oznaczeniami.
 6. Zakładanie zacisków do przewodów: Wykonaj dziurkaczem otwór w taśmie miedzianej i w to miejsce załóż zacisk do przewodów.
 7. Przewody: Poszczególne pasy folii grzewczej połącz równolegle przewodami w taki sposób aby przewody się nie krzyżowały.
 8. Izolacja: Zakryj wszystkie zaciski na końcach folii zaizoluj. Pozostałe końce folii zaklej taśmą izolującą.
 9. Licowanie: Wszystkie połączenia i przewody wetnij w podkład tak aby powierzchnia podłogi była równa.
 10. Podłączanie do termostatu: Podłącz przewody do termostatu zgodnie z zaleceniem producenta (przewody zasilające, przewody od elementu grzewczego, przewody od sondy temperatury podłogi).
 11. Testowanie: Włącz system grzewczy, aby sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie.
 12. Montaż podłogi: Po przetestowaniu systemu możesz ułożyć panel podłogowy (podłoga pływająca).
 13. Ustawienia termostatu: Po zainstalowaniu podłogi, dostosuj ustawienia termostatu zgodnie z zaleceniami producenta.

Zawsze przestrzegaj zaleceń producenta folii grzewczej oraz korzystaj z odpowiednich materiałów izolacyjnych. Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności, zawsze warto skorzystać z pomocy specjalisty.


Nasza firma LumenProf z Lublina specjalizuje się w ogrzewaniu elektrycznym wykorzystującym folie grzewcze. Zachęcamy do skontaktowania się z nami, aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące naszej oferty. Będziemy mogli bliżej zaprezentować dostępne u nas rozwiązania, wykonać indywidualne kalkulacje i dopasować najlepszą metodę grzewczą spełniającą Twoje wymagania.

Sprawdź cenę Foli Grzewczej dla Twojego domu
Po wysłaniu zapytania niezwłocznie prześlemy Ci wycenę.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Adres email

  Województwo (wymagane)

  Powierzchnia domu (wymagane)

  Rzut pomieszczenia (format pliku: gif|png|jpg|jpeg)

  Preferowane godziny kontaktu (wymagane)

  * Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych przez LumenProf z siedzibą w Radawiec Mały w celach związanych z realizacją zgłoszenia, udzielaniem odpowiedzi na zgłoszenie, przygotowaniem i przesłaniem oferty handlowej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale niezbędne do przesłania i realizacji zgłoszenia. Zostałem poinformowany o przysługujących mi prawach dostępu do danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest LumenProf w Radawiec Mały.

  * Wyrażam zgodę na otrzymywanie od LumeProf informacji handlowych drogą elektroniczną, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej lub numer telefonu. Wyrażenie zgody jest niezbędne do otrzymania informacji zwrotnej.